حراجستون
حراجستون

با وجود صدها هزار برنامه و بازی در فروشگاه نرم‌افزاری Google Play، مدتی پس از خرید موبایل یا تبلت اندرویدی خود خواهید دید که تعداد زیادی برنامه نصب کرده‌اید که شاید اصلا از آنها استفاده نکنید و تنها فضای حافظه دستگاه شما را اشغال می‌کنند.
گوگل در جدیدترین نسخه اندروید (6.0) روش جدیدی برای حذف برنامه‌ها اضافه کرده است برای مثال مستقیما از صفحه خانگی این امکان وجود دارد. در این مطلب روش‌های قبلی و روش جدید که در اندروید 6 اضافه شده را آموزش خواهیم داد. با موبایل کمک همراه باشید.

حذف برنامه‌ها از صفحه خانگی

 

 

حذف برنامه‌ها از صفحه خانگی

بسیاری از کاربران بر این باورند که حذف برنامه از صفحه خانگی تنها میانبر آن را حذف خواهد کرد. البته این تا نسخه‌های قبل از اندروید 6.0 درست بود اما اکثر کاربران از روش جدیدی که گوگل به اندروید 6.0 اضافه کرده بی‌اطلاعند.
کافیست انگشت خود را بر روی آیکون برنامه در صفحه خانگی نگه داشته و آن را به بالای صفحه بکشید. در بالای صفحه برخلاف نسخه های قبلی اندروید دو گزینه Remove و Uninstall مشاهده خواهید کرد. اگر میخواهید فقط میانبر را پاک کنید آن را بر روی Remove رها کنید. اما اگر میخواهید کاملا برنامه حذف شود آن را روی Uninstall رها کنید.

حذف برنامه‌ها از منوی برنامه‌ها

 

در این روش نیز کافیست به منوی برنامه‌ها رفته و انگشت خود را روی برنامه مورد نظر نگه دارید و آن را روی Uninstall که در بالای صفحه ظاهر خواهد شد رها کنید تا برنامه حذف شود.
در صورتی که پس از نگه داشتن انگشتتان روی برنامه عبارت Uninstall ظاهر نشد، احتمالا به این دلیل است که این برنامه را شما نصب نکرده اید و برنامه‌ای از پیش نصب شده (یا به عبارتی برنامه سیستمی) است که اجازه حذف آن را ندارید.

 

 

روش سوم حذف برنامه‌های اندروید از طریق تنظیمات دستگاه است. به تنظیمات رفته و به دنبال Apps یا Applications بگردید و آن را باز کنید. در لیست باز شده می‌توانید برنامه‌های موجود در گوشی یا تبلت اندرویدی خود را ببینید. برنامه مورد نظر را یافته و آن را لمس کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود شاهد گزینه‌ای برای حذف آن (Uninstall) خواهید بود.