حراجستون
حراجستون

سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال کدامند؟

۱-bestbuy-in.net

سایت از کاربر درخواست می کند که استخدام سایت شوند و سایت با این روش ۲۵۰ هزار ترون کلاهیرداری کرده است. در این پروژه اسکم، کاربران را ترغیب به پرداخت ترون می کنند ، صاحبان سایت ۲۵۰ هزار ترون طبق آمار داده شده توسط کاربران تا این تاریخ از این روش درامد داشته اند . آن‌ها از کاربران می‌خواهند با سفارش دادن کالا و گرفتن پورسانت ، استخدام  سایت بشوند بعد ثبت نام   ۵۰ ترون هدیه می دهند که قابل برداشت نیست  کاربران با دیدن هدیه ۵۰ ترون به سایت اعتماد می کند  کاربران فکر می کند که استخدام شده و باید مراحل خواسته شده را انجام دهد یعنی ، تکمیل سفارش ها اینجاست که درخواست پول می کنند و وقتی واریز انجام دادی که به مرحله بالاتر بروید  این سایت اجازه برداشت به کاربران را نمی دهد پول ها به حساب سایت واربز می شود اما پورسانتی به کاربران داده نمی شود عکس سایت در زیر ادرس اینترنتی سایت   https://bestbuy-in.net

 

۲– Hydefieco

در این سایت از کاربر درخواست شده بود تا با ۲۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری خود را آغاز کنند که معادل هفت توکن اتریوم است. در این پروژه اسکم، کاربران علاوه بر این که ۲۵۰ هزار دارایی خود را از دست دادند، کلاهبرداران توانستند ۴۰ هزار توکن دیگر از کیف پول کاربران بدزدند. آن‌ها از کاربران می‌خواستند تا ۳۱۰ هزار دلار در تاریخ تعیین شده برای سرمایه گذاری، واریز شود.

 • نوع اسکم: کلاهبرداری از استخراج نقدینگی، پلتفرم معاملاتی جعلی، کلاهبرداری از کارمزد
 • آدرس وبسایت کلاهبرداری: https://www.hydefieco.com

– OS Option Exchange

فرد قربانی تصور می‌کرد OS Option Exchange یک پلتفرم و صرافی ارز دیجیتال برای فروش و خرید ارزهای دیجیتال است. برای انجام معاملات به صرافی دلار انتقال می‌داد. کلاهبرداران اسکرین شات‌هایی ارائه کردند که نشان دهنده سود بود، اما زمانی که کاربر سعی می‌کرد، پول را برداشت کند، تمام ارتباطش با شرکت را از دست می‌داد.

 • نوع اسکم: پلتفرم معاملاتی جعلی
 • آدرس سایت اسکم: https://osoptionexchange.com/

۳- Tahoe Digital Exchange (Ta.hoe)

در این سایت، قربانی با یک خانم آشنا می‌شد و تصور می‌کرد، این خانم به او علاقمند شده است. پس از اینکه کاربر از رویاهای خود درباره خرید خانه، سفر و یا غیره صحبت می‌کرد، کلاهبردار او را متقاعد می‌کرد که از طریق ارزهای دیجیتال می‌تواند به تمام خواسته‌های خود برسد. کاربرِ بی اطلاع حدود ۶۴ هزار دلار به کلاهبردار می‌داد تا در صرافی Tahoe سرمایه‌گذاری کند.

کلاهبردار ادعا می‌کرد که در حال حاضر دارایی‌های او به ارزش ۲۰۰ هزار دلار رسیده است و زمانی که کاربر قصد برداشت دارایی را داشت، از او می‌خواستند تا ۳۰ هزار دلار دیگر برای مالیات بپردازد. مجدد برای برداشت از او ۲۰ هزار دلار دیگر درخواست می‌کردند و زمانی که کاربر پول بیشتری نداشت، دارایی‌های او مسدود می‌شد و ارتباط او با اسکمر قطع می‌شد.

 • نوع اسکم: کلاهبرداری عاشقانه، پلتفرم معاملاتی جعلی
 • آدرس سایت کلاهبرداری: https://Tahoe-dex.com/dist

۴- HODL Soft Ltd

فرد کلاهبردار یک مرد بود که با کاربران رابطه عاشقانه‌ای را آغاز می‌کرد. پس از صحبت درباره آینده، کلاهبردار از قربانی درخواست می‌کرد برای آینده و روزهای بازنشستگی در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کند. او Hodlsofltd.com را برای معاملات ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌داد. پس از انتقال وجه به آدرس گفته شده به کاربر می‌گفتند پس از ۴ ماه می‌تواند دارایی خود را بر داشت کند. او به صورت آنلاین تراکنش خود را مشاهده می‌کرد و هر بار سود کلانی به او نشان داده می‌شد.

مطلب مرتبط: سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چگونه است؟

پس از گذشت ۴ ماه زمانی که کاربر قصد داشت دارایی خود را برداشت کند، شرکت بهانه‌هایی برای پس ندادن دارایی می‌آورد.

 • نوع اسکم: کلاهبرداری عاشقانه، پلتفرم معاملاتی جعلی
 • آدرس سایت اسکم: https://HodlSoftLtd.com
سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال کدامند؟
سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال کدامند؟

۵- FUN ETH

قربانی با “یون وانگ” در برنامه فیسبوک ملاقات کرد. یون وانگ او را به استخراج اتریوم علاقه مند کرد و لینکی (fun-eth.com) برای شرکتی که می‌توانست در آن سرمایه گذاری کند، برای او فرستاد. قربانی یک کیف پول کوین بیس ایجاد کرد و با تشویق یون وانگ پول را به fun-eth.com انتقال داد. او معتقد بود که بیش از ۱۴۰۰۰ دلار سود دارد، اما پس از آن پولش ناپدید شد. این شرکت سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال https://fun-eth.com و https://eth-fun.com را اداره می‌کرد.

نوع اسکم: پلتفرم معاملاتی جعلی

آدرس سایت اسکم: www.fun-eth.com

۶- Privmoney Private Money

شرکت Private Money، خود را به عنوان یک کیف پول ارز دیجیتال خصوصی در دسترس به ادرس اینترنتی https//privmoney.com تبلیغ می‌کند. یک فرد کالیفرنیایی ۱۸ بیت کوین به این ولت واریز کرد و اکنون نمی‌تواند آن را برداشت کند.

نوع اسکم: پلتفرم معاملاتی جعلی

آدرس سایت کلاهبرداری: Privmoney.com

۷- Entity impersonating MicroStrategy

قربانی در لایواستریم در یوتیوب شرکت کرد که در آن سوژه به مدت ۲۴ ساعت «۲ به ازای ۱ ایردراپ بیت کوین یا اتریوم» را ارائه کرد، یعنی هر ارسالی با دو برابر دریافت، حداکثر ۲۵۰۰۰ اتریوم و ۵۰۰۰ بیت کوین به مدت ۲۴ ساعت برگردانده می‌شود. قربانی ۳ اتریوم ارسال کرد و پیامی از یک نماینده چت دریافت کرد (به زیان روسی و ترجمه شده “ممنون که به من اجازه دادید غذا بخورم.”) قربانی سپس متوجه شد که کلاهبرداری بوده است.

 • نوع اسکم: لایواستریم اسکم، کلاهبرداری با کارمزد
 • آدرس وبسایت اسکم: https://airdrop-strategy.com

۸- mobile.coinbaseltdus

“لوتوس نینا ایوانوونا” با قربانی تماس گرفت و گفت: می‌تواند در تجارت ارزهای دیجیتال کمک کند. قربانی رمز لارزهای خود را از صرافی‌های ارز دیجیتال قانونی به یک سایت کلاهبرداری به آدرس اینترنتی https://mobile.coinbaseltdus.com/pc.html منتقل کرد. پس از آن کاربر پیامی مبنی بر اینکه برای تایید حسابش قفل شده است، دریافت می‌کرد که برای باز شدن قفل باید پول بیشتری پرداخت می‌کرد. سپس قربانی متوجه شد که این یک وبسایت کلاهبرداری است.

 • نوع اسکم: معاملات جعلی، پلتفرم معملاتی اسکم
 • آدرس سایت کلاهبرداری: https://mobile.coinbaseltdus.com
سایت های اسکم ارز دیجیتال
سایت های اسکم ارز دیجیتال

۹- OBFX Global

قربانی یک درخواست دوستی در فیس بوک از «الوین روبل» را پذیرفت. پس از تبادل نظر، “آلوین” خواست تا چت را به واتس اپ منتقل کند، جایی که قربانی فکر می‌کرد در حال ایجاد رابطه هستند. پس از چند ماه، آلوین معامله ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای کمک به دستیابی به اهداف مالی مطرح کرد. آلوین به قربانی آموزش داد که چگونه روی پلتفرم‌های ارز دیجیتال قانونی مانند crypto.com و پلتفرم MetaTrader5 حساب راه اندازی کند. آلوین گفت: آن‌ها می‌توانند ۱۰ میلیون دلار با هم معامله کنند و به قربانی گفت که می‌تواند یک ویلا در کرواسی بخرد.

قربانی حتی برای تسهیل اهداف تجاری تهاجمی که آلوین تعیین کرده بود، وام گرفت. آلوین حتی ادعا کرد که پس از اینکه قربانی سعی کرده به تنهایی معامله کند، پول خود را به حساب واریز کرده است. در نهایت، آلوین به قربانی گفت: این حساب ۱٫۲۵ میلیون دلار ارزش دارد و او قصد داشت برای ملاقات با او به کالیفرنیا پرواز کند. سپس ادعا کرد که در سانفرانسیسکو است، اما به دلیل کووید باید قرنطینه شود.

در آن زمان، یک «کارگزار» با قربانی تماس گرفت و به او گفت: برای برداشت پول به ۹۵ دلار مالیات نیاز دارد. پس از پرداخت این مبلغ، “کارگزار” ادعا کرد که قربانی “هزینه توزیع” ۳۵۰۰۰ دلاری بدهکار است. قربانی بیش از ۲۴۵۰۰۰ دلار به کلاهبردار داده است که شامل پولی است که به عنوان وام از خانواده و دوستان گرفته شده است.

 • نوع اسکم: پلتفرم معاملاتی جعلی
 • آدرس سایت اسکم: https://obgfx.cc

۱۰- Uniswap.LLC

قربانی در اینترنت با شخصی که خود را «هیتور رایان» می‌نامید ملاقات کرد که ادعا می کرد در یک بانک کار می‌کند. آن‌ها چندین ماه به عنوان دوستان با هم چت کردند، سپس هیتور قربانی را به سرمایه گذاری در یک وب سایت کریپتو فریب داد که معلوم شد کلاهبرداری بوده است. قربانی فکر می‌کرد که در یک استخر استخراج نقدینگی به نام uniswap.llc سرمایه‌گذاری می‌کند که هیتور رایان قول داده است نرخ بازدهی بالایی بر اساس «سطوح» با توجه به مقدار سرمایه‌گذاری شده ارائه دهد.

این سایت ادعا کرد که سرمایه گذاری بر روی دلار باقی می‌ماند، بنابراین از ریسک سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند و گفت که سرمایه گذاری کاملا امن است. قربانی ارز دیجیتال را به حسابی در سایت منتقل کرد و سایت به او نشان داد که به صورت روزانه بازده کسب می‌کند، اما زمانی که قربانی سعی کرد وجوه را برداشت کند، به او گفته شد که آدرس کیف پولش “غیر عادی” است و باید ۷۰۰۰ دلار دیگر برای رفع آن بپردازد. قربانی نتوانسته است ۱۴۰۰۰ دلاری را که سرمایه گذاری کرده است پس بگیرد. این شرکت وب سایت‌ها را در https://Uniswap.org اداره می‌کرد.

 • نوع اسکم: اسکم استخراج نقدینگی، جعل
 • آدرس سایت کلاهبرداری: https://uniswap.llc/

سایر سایت های اسکم ارز دیجیتال

علاوه بر سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال ذکر شده برخی از وبسیات‌های دیگر نیز وجود دارند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • usdtopo.com
 • voltcorplimite.com
 • sellsr.com
 • t-sellsr.com
 • web.t-sellsr.com
 • web.global-sellsr.com
 • tried.finance
 • ecosmining

سایت های اسکم ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

کلاهبرداران، پلتفرم‌های معملاتی ارزهای دیجیتال جعلی یا نسخه‌های جعلی کیف پول ارز دیجیتال رسمی را برای سوء استفاده از قربانیان ایجاد می‌کنند. این سایت‌های جعلی معمولاً نام‌های دامنه مشابه، اما کمی متفاوت از نام‌های قانونی دارند که گاهی تشخیص آن را برای کاربران سخت می‌کند. بدتر از آن، برخی از این وب‌سایت‌های کپی شده حتی در نتایج اولیه گوگل نشان داده می‌شوند و به‌طور استثنایی شبیه به نسخه‌های واقعی هستند.

برای اینکه این سایت‌های جعلی قابل اعتمادتر به نظر برسند، کلاهبرداران اغلب گواهی‌های جعلی یا سوابق معاملاتی را به شما نشان می‌دهند.

سایت های اسکم ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟
سایت های اسکم ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

این سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال حتی در ابتدا به شما امکان می‌دهند مقدار کمی پول برداشت کنید. در ابتدا، پس از دریافت اولین برداشت خود و تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاری‌های به ظاهر موفق، سایت‌ها کاملاً قانونی به نظر می‌رسند.

با این حال، با مشاهده ادامه رشد سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها، تشویق می‌شوید که پول بیشتری برای سرمایه‌گذاری واریز کنید. پس از آن است که کلاهبرداران به دام می‌افتند. هنگامی که می خواهید دارایی را برداشت کنید، وب سایت یا بسته می‌شود یا درخواست را رد می‌کند. اگر برای کمک با “خدمات مشتری” تماس بگیرید، کلاهبرداران حتی ممکن است از شما بخواهند که پول واریز کنید. البته، شما حتی یک سنت را هم پس نخواهید گرفت.

در برخی موارد دیگر، سایت های اسکم ارز دیجیتال به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که صفحات فیشینگ باشند؛ یعنی تمام اعتبارنامه‌هایی که وارد می‌کنید مانند رمز عبور و عبارت بازیابی کیف پول دیجیتال شما و سایر جزئیات مالی به دست کلاهبرداران می‌رسد.

چگونه از دارایی‌ها در برابر کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال محافظت کنیم؟

بسیاری از کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال، پیچیده و قانع کننده هستند. در ادامه کارهایی را برای محافطت از دارایی‌های شما ارائه می‌کنیم:

از کیف پول خود محافظت کنید: برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، به یک کیف پول با کلیدهای خصوصی نیاز دارید. اگر یک شرکت از شما بخواهد که کلیدهای خود را برای مشارکت در یک فرصت سرمایه گذاری به اشتراک بگذارید، به احتمال زیاد یک کلاهبرداری است. کلیدهای کیف پول خود را خصوصی نگه دارید.

مراقب برنامه کیف پول خود باشید: اولین باری که دارایی را انتقال می‌دهید، فقط مقدار کمی را برای تأیید قانونی یک برنامه کیف پول دیجیتال ارسال کنید. اگر در حال به‌روزرسانی برنامه کیف پول خود هستید و متوجه رفتار مشکوک شدید، به‌روزرسانی را پایان دهید و برنامه را حذف نصب کنید.

در حد تحمل ریسک خود، سرمایه گذاری کنید: اگر برای شما روشن نیست که یک ارز دیجیتال خاص چگونه کار می‌کند، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، کمی صبر کنید و تحقیقات بیشتری انجام دهید.

عجله نکنید: کلاهبرداران اغلب از استراتژی‌هایی با اجبار زیاد استفاده می‌کنند تا شما را وادار کنند که پول خود را به سرعت سرمایه گذاری کنید. برای مثال، با وعده پاداش یا تخفیف در صورت مشارکت فوری از شما می‌خواهند که به سرعت در یک پروژه سرمایه گذاری کنید. قبل از سرمایه گذاری وقت بگذارید و تحقیقات خود را انجام دهید.

چگونه از دارایی‌ها در برابر کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال محافظت کنیم؟
چگونه از دارایی‌ها در برابر کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال محافظت کنیم؟

مراقب تبلیغات رسانه‌های اجتماعی باشید: کلاهبرداران ارز دیجیتال اغلب از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ طرح‌های اسکم خود استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است از تصاویر غیرمجاز افراد مشهور و سابقه برای تشویق شما به انام این کار، استفاده کنند، یا ممکن است وعده پاداش یا پول نقد رایگان بدهند. زمانی که تبلیغ یک پروژه ارز دیجیتال را در رسانه‌های اجتماعی مشاهده کی‌کنید، بهتر است کمی بیشتر تامل کنید و با دقت بیشتری سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید.

تماس‌های تلفنی را نادیده بگیرید: اگر شخصی با شما تماس گرفت تا فرصت سرمایه‌گذاری در رمزارز را به شما بفروشد، احتمالاً یک کلاهبرداری است. هرگز اطلاعات شخصی را فاش نکنید یا به کسی که از این طریق با شما تماس می‌گیرد، پول انتقال ندهید.

فقط برنامه‌ها را از پلتفرم‌های رسمی دانلود کنید: اگرچه برنامه‌های جعلی می‌توانند در فروشگاه گوگل پلی یا اپ استور قرار بگیرند، دانلود برنامه‌ها از این پلتفرم‌ها نسبت به جاهای دیگر امن‌تر است.

تحقیق خود را کامل انجام دهید: بهترین ارزهای دیجیتال کلاهبرداری نیستند، اما اگر در مورد ارز دیجیتال خاصی چیزی نشنیده‌اید، در مورد آن تحقیق کنید. ببینید آیا وایت پیپری وجود دارد که بتوانید آن را بخوانید، ببینید چه کسی آن را اجرا می‌کند و چگونه کار می‌کند. به دنبال بررسی ها و توصیفات واقعی باشید. به دنبال یک لیست به روز و معتبر ارزهای دیجیتال جعلی برای بررسی کلاهبرداری باشید.

آن‌قدر خوب است که باور کردنی نیست: شرکت هایی که وعده بازگشت تضمینی می‌دهند یا یک شبه شما را ثروتمند می‌کنند، احتمالاً کلاهبردار هستند. اگر پروژه ن‌قدر خوب است که باور کردنی نیست، با دقت قدم بردارید.

در نهایت، مانند هر فرصت سرمایه گذاری، بیش از توانایی و تحمل خود، سرمایه گذاری نکنید. حتی اگر مورد کلاهبرداری قرار نگیرید، ارز دیجیتال بی ثبات و پر نوسان است، بنابراین درک ریسک پذیری آن ضروری است.

اگر قربانی سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال شدید چه باید کرد؟

قربانی شدن در سایت های اسکم ارز دیجیتال می‌تواند ویرانگر باشد و اگر پرداختی انجام داده‌اید یا اطلاعات شخصی خود را فاش کرده‌اید، ضروری است که سریع عمل کنید.

در صورت داشتن موارد زیر فوراً با صرافی یا بانک خود تماس بگیرید:

 • پرداخت را با استفاده از کارت نقدی یا اعتباری انجام داد.
 • از طریق حواله بانکی پرداخت کرد.
 • اطلاعات شخصی خود را به اشتراک گذاشت.

کلاهبرداران رمزارز اغلب جزئیاتی را که به دست آورده‌اند به مجرمان دیگر می‌فروشند. بنابراین، برای جلوگیری از آسیب بیشتر، تغییر نام کاربری و رمز عبور خود در سراسر برنامه ضروری است. اگر قربانی یک کلاهبرداری رمزنگاری در رسانه‌های اجتماعی هستید، می‌توانید آن را به پلتفرم رسانه اجتماعی مربوطه گزارش دهید. با توجه به موقعیت مکانی، می‌توانید کلاهبرداری‌ها را به نهاد مربوطه در حوزه قضایی خود گزارش دهید. برای مثال، در آمریکا، که کمیسیون تجارت فدرال است و در ایران پلیس فتا برخی از این موضعات را پیگیری می‌کند

در زیر این پست در قسمت دیدگاه،  سایت های کلاهبردار را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار دهیم و انها را به لیست اضافه کنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment