پشتیبانی و قوانین

وبسایت حراجستون را در بازار با نام حراجستون جستجو و نصب کنید

اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید یا می‌خواهید ما را از وجود مشکلی در سیستم آگاه کنید،

برای اینکار می‌توانید از صفحه‌ی ( تماس با ما) در حراجستون استفاده کنید.

برای حذف آگهی‌هایی که با شماره‌ی موبایل یا ایمیل شما ثبت شده است، به صفحه‌ ی (مدیریت آگهی) مراجعه کنید.

همچنین در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس

http://www.cyberpolice.ir از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شوید و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.

.تیم‌های فنی ما در آدرس زیر اقامت دارند، ولی متأسفانه توان میزبانی مراجعان حضوری را نداریم.

قوانین و مقررات


شرایط و ضوابط استفاده از حراجستون ثبت آگهی ، فروشگاه‌ها برای فروشندگان
ثبت نام کاربران در حراجستون فروشگاه‌ها به منزله پذیرش و قبول شرایط و ضوابط حراجستون ، فروشگاه‌ها و همچنین «شرایط و قوانین حراجستون» می‌باشد. لذا ضروری است پیش از استفاده خدمات حراجستون فروشگاه‌ها، این شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه فرمایید

ماده ۱- تعاریف و اصطلاحات
حراجستون فروشگاه ها: بستری (پلتفرم) است که از سوی شرکت داخل در اپلیکیشن/سایت حراجستون طراحی شده و امکان ایجاد فروشگاه مجازی و درج آگهی و معرفی کالا نو و خدمت شما را فراهم می‌کند. به نحوی‌ که شما می‌توانید کالا یا خدمت
خود را در آن به صورت مجازی عرضه کرده و خریدار(ان) کالا و خدمت مورد نظر خود را انتخاب و از طرق پیش‌بینی شده در آگهی و یا با توافق با شما، خریداری نمایند.
شرکت: منظور شرکت ، حراجستون می باشد.
مشتری/خریدار: شخص حقیقی یا عامل شخص حقوقی است كه بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در سایت یا اپلیکیشن حراجستون، به طور مستقیم اقدام به مشاهده کالا و خدمات فروشنده در حراجستون فروشگاه‌ها می‌نماید.
فروشنده/شما: شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور بهره مندی از خدمات حراجستون فروشگاه‌ها برابر با شرایط و ضوابط مقرر از سوی شرکت اقدام به ثبت نام در سامانه حراجستون فروشگاه‌ها و ساختن حساب کاربری فروشگاهی می‌نماید.
حساب کاربری فروشگاهی: حسابی است که توسط فروشنده جهت استفاده از خدمات حراجستون فروشگاه‌ها با مسئولیت شخص در خصوص اظهار اطلاعات صحیح و کامل و با رعایت مقررات و نظامات دولتی در اپلیکیشن/سایت حراجستون ایجاد می‌شود.
حساب کاربری: حساب کاربری است که توسط اشخاص حقیقی با مسئولیت شخص در خصوص اظهار اطلاعات صحیح و کامل و با رعایت مقررات و نظامات دولتی در سایت و اپلیکیشن حراجستون(برای آگهی کالای دست دوم یا نو) ساخته می شود.
فروشگاه مجازی: فروشگاه هر فروشنده در اپلیکیشن/سایت حراجستون است که خریدار با مراجعه به آن اقدام مشاهده کالا/خدمات ارائه شده از سوی فروشنده کرده و در صورت تمایل و با آزادی اراده و صحت قصد و با اطلاعات کافی با
ارتباط گرفتن با فروشنده از طرق مقتضی، اقدام به خرید کالا/خدمات می نماید.
اپلیکیشن/ سایت حراجستون: بستری (پلتفرم) است برای انتشار انواع آگهی خرید و فروش کالاهای نو، دست‌دوم و خدمات از سوی اشخاص با مسئولیت شخصی ایشان در خصوص رعایت ضوابط این قرارداد و مقررات و نظامات دولتی .
اینماد: نماد اعتماد الکترونیکی یک نشان دولتی است که صرفاً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی(وزارت صنعت، معدن و تجارت)، با درنظر گرفتن ماهیت کسب‌و‌کارها و احراز صحت اطلاعات کسب‌و‌کار مربوطه صادر شده و به
کسب‌وکارهای اینترنتی با هدف ساماندهی، احراز هويت و صلاحيت آن‌ها اعطا مي‌گردد.
جواز کسب: جوازی است که از سوی اتحادیه مرتبط با رسته شغلی برای شروع فعالیت برابر با ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی ایران به نام شما صادر شده است.
شرایط و قوانین حراجستون: منظور شرایط و قوانین مقرر در این آدرس می باشد.
شرایط درج آگهی: منظور شرایط مقرر در این آدرس می باشد.
دارایی‌های فکری: شامل و نه محدود به تمامی متون، طرح‌های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، علائم تجاری، لوگو، کد‌های نرم‌افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در سایت و اپلیکیشن حراجستون.
ماده ۲- شرایط ایجاد حساب کاربری
شما با ثبت‌نام و ساختن حساب کاربری در حراجستون فروشگاه‌ها می‌پذیرید که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده و پذیرفته‌اید، لذا در آینده هر‌گونه اعتراض و یا ایرادی در این خصوص بلا اعتبار است. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان حسب صلاحدید شرکت تغییر کند. استفادۀ شما از اپلیکیشن و سایت حراجستون، پس از هر بار تغییر در این شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات است. حراجستون همواره نسبت به این تغییرات به روش‌های مقتضی در پنل کاربری اطلاع‌رسانی خواهد نمود. در صورت عدم موافقت با هر یک از این شرایط یا تغییرات و اصلاحات آتی شما حق دارید نسبت به بستن حساب کاربری و عدم استفاده از اپلیکیشن اقدام نمائید. تداوم فعالیت به معنای اطلاع از ضوابط و تغییرات و اصلاحات مربوطه و موافقت بی قید و شرط با آن می باشد.
تبصره: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا‌کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌ منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.
به منظور ایجاد حساب کاربری فروشگاهی شما باید دارای حداقل سن ۱۸ سال تمام و واجد اهلیت قانونی باشید و به موجب حکم دادگاه از معامله به دلیل جنون یا سفه یا به هر دلیل دیگری منع نشده باشید.
اشخاص برای ثبت نام باید اقدام ذیل را صورت دهند:
اشخاص حقیقی: تکمیل فرم ثبت نام و اظهار دقیق، صحیح و کامل اطلاعات درخواستی در فرایند ثبت نام، بارگذاری تصویر کارت ملی یا گواهینامه، عکس سلفی شخص متقاضی، اینماد (در صورت وجود)، جواز کسب (در صورت وجود)، سایر مدارک مربوطه در صورت درخواست حراجستون .
اشخاص حقوقی: تکمیل فرم ثبت نام و اظهار دقیق، صحیح و کامل اطلاعات درخواستی در فرآیند ثبت نام، بارگزاری تصویر آگهی تاسیس مندرج در روزنامه رسمی، تصویر آگهی روزنامه رسمی موید سمت آخرین صاحبان امضا مجاز شرکت، معرفی نامه نماینده شرکت به همراه امضا و مهر، تصویر کارت ملی نماینده شرکت، اینماد (در صورت وجود)، جواز کسب (در صورت وجود) سایر مدارک مربوطه در صورت درخواست حراجستون.
ساخت حساب کاربری فروشگاهی از طریق سایت و اپلیکیشن حراجستون امکان‌پذیر است. این امکان وجود دارد كه شخص دارای حساب کاربری در سایت و اپلیکیشن حراجستون(برای آگهی کالای دست دوم یا نو)، با رعایت ضوابط این قرارداد و مقررات قانونی نسبت به ایجاد حساب کاربری فروشگاهی اقدام نماید.
حساب کاربری فروشگاهی بعد از تایید مدارک از سوی شرکت فعال خواهد شد.
فروشنده باید گذرواژه‌ای را كه به صورت رمز یکبار مصرف(OTP) برای او ارسال می‌شود به صورت محرمانه حفظ نماید و موکداً آن را در اختیار دیگران قرار ندهد. فروشنده شخصاً مسئول حفظ امنیت و رعایت محرمانگی شناسه کاربری و گذرواژه است. حراجستون مسئول خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری فروشنده(با آگاهی یا بدون آگاهی وی) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه فروشنده خواهد بود. مسئولیت خسارات ناشی از سوء استفاده شخص ثالث از حساب کاربری که ممکن است مستقیما متوجه حراجستون فروشگاه‌ها گردد یا در نتیجه دعاوی دیگران متوجه حراجستون گردد، بر عهده فروشنده بوده و حراجستون حق پیگرد قضایی را برای خود محفوظ نگه می‌دارد. در صورتی که حراجستون به هر دلیل این خسارات را جبران نمود متعاقباً حق رجوع به فروشنده را دارد و فروشنده اعتراضی به اقدامات حراجستون نخواهد داشت.
هر فروشنده تنها مجاز به ساخت یک حساب کاربری فروشگاهی می‌باشد.
فروشنده با ثبت نام و ساختن حساب کاربری فروشگاهی صحت و اعتبار کلیه اطلاعات و انتساب آن را به خود اقرار و تایید می نماید. در صورت تغییر در اطلاعات خود، فروشنده متعهد است که این اطلاعات را در اسرع وقت به‌روزرسانی نماید. در صورت اثبات خلاف یا تاخیر، کلیه مسئولیت‌های قانونی این موضوع متوجه فروشنده خواهد بود.
فروشنده ﺣﻖ واﮔﺬاری حساب کاربری یا حقوق ﺗﻌﻬﺪات ﻧﺎﺷﯽ از ارائه خدمات موضوع این سند به غیر را ﺟﺰیاً ﯾﺎ ﮐﻼً و ﯾﺎ ﻣﺸﺘﺮﮐﺎً تحت هر عنوان اعم از صلح و بیع و شراکت و مانند آنها از عقود معین و نامعین ﻧﺪارد. مسئولیت کلیه اقداماتی که از سوی حساب کاربری شما صورت می گیرد بر عهده شما است.
فروشنده متعهد است از شماره تلفن متعلق به خود جهت استفاده در حساب کاربری حراجستون فروشگاه‌ها اقدام نماید.
فروشنده اعلام و اقرار می‌نماید که به صورت کامل از قوانین حوزه فعالیت خود از جمله قوانین صنفی، قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اطلاع کامل دارد و ادعای جهل در مقابل حراجستون یا ثالث رافع مسئولیت نیست و حراجستون نیز تکلیفی در خصوص آموزش این امور ندارد.
فروشنده با درج شماره همراه خود در سامانه حراجستون می‌پذیرد که حراجستون پیامک های اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه برای وی ارسال نماید. در صورت تمایل، فروشنده می‌تواند از طریق ارسال ایمیل به support@harajestuon.ir درخواست نماید که ارسال این پیامک‌ها قطع شود.
نام انتخابی برای فروشگاه باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. بنابراین از انتخاب نام و علامت‌های غیر اخلاقی و یا نام و علامت‌هایی که مالکیت آن متعلق به اشخاص ثالث است و عناوینی که به هر دلیل محدودیت یا ممنوعیت قانونی دارد یا ممکن است به دلیل شباهت‌های خاص موجب گمراهی با سایر برندها برای سایر اشخاص شود خودداری ورزید. در صورت تخلف، حراجستون می‌تواند به نسبت به مسدودی حساب کاربری شما اقدام نماید و شما متعهد هستید که کلیه خسارات وارده به شرکت و اشخاص ثالث را جبران نمایید.
ایجاد حساب کاربری در حراجستون و استفاده از خدمات حراجستون فروشگاه‌ها از سوی شما هیچ نوع رابطه‌ای از نوع شعبه، نمایندگی، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام، رابطه کارگر و کارفرمایی، پیمانکاری و یا نظایر آن را فی مابین شما و شرکت ایجاد نخواهد کرد.
ماده ۳- هزینه ایجاد حساب کاربری
در حال حاضر ایجاد حساب کاربری بر بستر حراجستون فروشگاه‌ها برای شما رایگان است. شرکت در هر زمانی که صلاح بداند می‌تواند استفاده از خدمات را منوط به پرداخت پول نماید. در صورت تغییر سیاست، مراتب به شکل مقتضی از طریق پیامک، ایمیل و یا حساب کاربری به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
برای دسترسی به خدمات حراجستون فروشگاه ها نیاز به اتصال به اینترنت دارید. به همین دلیل ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت از شما بابت استفاده از اینترنت هزینه‌ دریافت کند. برای اطلاع از هزینه‌های این مورد می توانید با ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.
ماده ۴- تعهدات فروشنده
فروشنده با ثبت آگهی تایید و تصدیق می‌کند که برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران مالک کالا بوده و یا مجاز به ارائه خدمت است و یا نماینده قانونی یا قراردادی در فروش کالا یا ارائه خدمت است. فروشنده متعهد است به هرگونه دعوا یا ادعایی از سوی اشخاص ثالث یا نهادهای ذیصلاح مرتبط با موارد فوق شخصاً پاسخ داده و نتایج اقدامات خود را به حراجستون نیز اطلاع رسانی نماید. جبران خسارات حراجستون و اشخاص ثالث ناشی از نقض مفاد این بند و سایر بندها به شرح ذیل با فروشنده است.
فروشنده متعهد می باشد که صرفاً کالاهای نو و اصل را در حراجستون فروشگاه ها به فروش برساند. در صورت درجه‌بندی کیفیت کالاها، فروشنده باید اطلاع‌رسانی در خصوص میزان اصالت کالا را منطبق با واقعیت به طور صحیح و کامل اظهار نماید، به نحوی که موجب اشتباه یا گمراهی برای خریداران نباشد.
فروشنده متعهد است از فروش کالاهای ممنوعه برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و غیربهداشتی در حراجستون فروشگاه ها خودداری نماید.
فروشنده تایید و تصدیق می‌کند که نسبت به خدمات و کیفیت نحوه ارائه خدمات توسط حراجستون آگاهی کامل دارد و حراجستون ارائه خدمات را صرفاً با کیفیتی که همزمان با موافقت فروشنده احراز شده است، تضمین می‌نماید. همچنین فروشنده با اطلاع از خدمات و کیفیت نحوه‌ی ارائه‌ی این خدمات اقدام به ایجاد حساب کاربری کرده و حراجستون در مقابل عدم تطابق خدمات و نیازهای فروشنده مسئولیتی نخواهد داشت.
فروشنده متعهد است کیفیت و کمیت کالا و خدمات دقیقاً مطابق با مشخصات و عکس آگهی باشد.
فروشنده متعهد است آدرس پست الكترونيكي یا شماره تلفن و آدرس محل فروشگاه را به منظور برقراری ارتباط از سوی خریدار در اختیار وی قرار دهد. فروشنده متعهد به پاسخگویی کافی به مشتری طبق عرف تجارت خود و قواعد حرفه‌ای و مقررات حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان می‌باشد.
فروشنده متعهد است كليه هزينه‌هایي كه براي خريد كالا و یا ارائه خدمات بر عهده مشتري خواهد بود از جمله قيمت كالا و يا خدمات، ميزان ماليات، هزينه حمل و امثالهم را در آگهی و یا در سایت خود به طور شفاف و دقیق به اطلاع خریدار برساند.
در بازه‌های زمانی از پیش اعلامی حراجستون می‌تواند حسب صلاحدید خود اقدام به برگزاری جشنواره‌های فروش بنماید و تخفیف‌های از پیش تعیین شده را برای خریداران در نظر بگیرد. در این صورت فروشنده در صورت تمایل در جشنواره مذکور شرکت کرده و تخفیف‌های تعیینی را براساس ضوابط اعلامی از سوی حراجستون برای روی کالا و خدمات خود اعمال می‌نماید. در صورت عدم تمایل فروشنده به حضور در جشنواره، فروشگاه‌ها وی در جشنواره نمایش داده نمی شود.
درج هرگونه محتوایی که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، در حراجستون فروشگاه‌ها ممنوع است. حراجستون محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه حراجستون از سوی شما مسموع نخواهد بود.
پاسخگویی به هرگونه دعوا یا ادعایی در خصوص اصالت، کیفیت، کمیت، قیمت و شرایط واردات کالاهای فروشنده بر عهده شخص وی بوده و حراجستون درخصوص بررسی صحت مطالب اظهاری در حساب کاربری فروشنده مسئولیتی ندارد. با این حال حراجستون حسب صلاحدید خود نسبت به حذف مصادیق موجد ممنوعیت یا محدودیت قانونی اقدام خواهد نمود.
ماده ۵- قیمت کالا و خدمات و نحوه پرداخت آن
فروشنده متعهد است کلیه کالاها را در حراجستون فروشگاه‌ها به قیمت مصوب به فروش برساند. قیمت مصوب قیمت مندرج در روی بسته بندی کالا می باشد.
فروشنده متعهد است خدمات خود را در حراجستون فروشگاه‌ها رو به قیمت مصوب اتحادیه مربوطه ارائه نماید.
فروشنده متعهد است از افزایش قیمت و ارائه تخفیف با هدف فریب خریداران خودداری نماید.
فروشنده متعهد است کالا و خدمات را به قیمت مندرج در آگهی حراجستون فروشگاه ها به فروش برساند.
حراجستون/شرکت در قبال پرداخت هزینه معاملات هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و تمامی مراحل میان فروشندگان و خریداران به تنهایی و با رعایت نکات راهنمای خرید امن صورت می‌گیرد.
درخصوص نقض هریک از مفاد فوق، فروشنده شخصاً مسئول پاسخگویی به مراجع ذیصلاح و نیز جبران خسارات حراجستون و اشخاص ثالث می باشد.
ماده ۶- شرایط قرار دادن آگهی
تمامی آگهی‌هایی که شما در حراجستون فروشگاه‌ها قرار می‌دهید دعوت به معامله محسوب می‌شود؛ به این معنی که شما می‌توانید درخواست‌هایی را که از سوی خریداران دریافت می‌کنید، قبول و یا رد کنید.
شما در انتشار کلیه آگهی‌ها باید تمامی شرایط و قوانین ثبت آگهی را رعایت کنید.
در مورد آگهی کالا تمامی آگهی‌ها باید شامل مشخصات دقیق فنی کالا اعم از نوع، کیفیت، کمیت، آگاهی‌های مقدم بر مصرف، تاریخ تولید و انقضای مصرف باشد. همچنین تصویر کالا باید طوری انتخاب شود که حداکثر اطلاعات را در اختیار خریدار قرار دهد و باید مطابق با شرایط بارگذاری تصویر در سایت حراجستون، بارگذاری شود. همچنین شما باید از موجودی کالای آگهی شده اطمینان حاصل کنید و در صورت عدم موجودی کالا آگهی را حذف کنید. در مورد آگهی خدمات نیز، شرح دقیق خدمات قابل ارائه نیز باید قابل رویت باشد.
علاوه بر رعایت شرایط و قوانین ثبت آگهی،‌ شما موظف هستید تنها کالای نو را به فروش برسانید. در غیر اینصورت به محض اطلاع، حراجستون آگهی را حذف خواهد کرد.
شما به موجب قانون حمایت از مصرف‌کنندگان باید موارد زیر را رعایت کنید:
فروش اجباری یک یا چند نوع کالا یا خدمات به همراه کالا یا خدمت دیگر ممنوع است.
داشتن نشان استاندارد در مورد کالا یا خدمات مشمول استاندارد اجباری، الزامی است.
تبلیغات خلاف واقع و ارائه اطلاعات نادرست که موجب فریب یا اشتباه مصرف‌کننده شود در حراجستون فروشگاه‌ها ممنوع می‌باشد.
هرگونه تبانی و تحمیل شرایط از سوی عرضه‌کنندگان کالا و خدمات که موجب کاهش عرضه یا پایین آوردن کیفیت، یا افزایش قیمت شود، جرم محسوب می‌شود.
اگر فروشنده خود تولیدکننده و یا وارد کننده کالای سرمایه‌ای(خودرو، ماشین‌آلات صنعتی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی و دیگر کالاهای سرمایه‌ای) باشد مکلف به داشتن نمایندگی رسمی، تعمیرگاه مجاز، تامین قطعات یدکی و ارائه سرویس و خدمات پس از فروش می‌باشد و موظف است ضمانت‌نامه‌ای را که در بردارنده مدت و نوع ضمانت است همراه صورت‌حساب فروش که در آن قیمت کالا یا اجرت خدمات و تاریخ عرضه درج شده باشد به مصرف‌کنندگان ارائه نمایند.
عرضه‌کنندگان با واسطه این کالاها نیز باید کالای دارای شرایط قید شده در بند پیشین را به فروش بگذارند.
مسئولیت اطمینان از رعایت کلیه موارد فوق با فروشنده است و حراجستون تعهدی نسبت به ارائه خدمات بازبینی ندارد. با این حال حراجستون حق حذف آگهی هایی که فاقد شرایط فوق باشد را برای خود محفوظ می‌دارد.حراجستون در خصوص آگهی ها همواره دستورات مقامات ذیصلاح را رعایت نموده ولی مسئولیت پاسخگوئی به این مراجع با فروشنده می باشد. در صورتی که به هر دلیل حراجستون خسارات ناشی از نقض این موارد را پرداخت نماید حق مراجعه به فروشنده را داشته و فروشنده اعتراضی به این امر نخواهد داشت.
ماده ۷- ارسال کالا و زمان ارائه خدمات
هزینه بسته‌بندی کالا به عهده فروشنده است و همچنین فروشنده نحوه بسته‌بندی کالا را مشخص می‌کند. جبران هر خسارتی که به دلیل بسته‌بندی به کالا وارد شود بر عهده فروشنده است. خسارات ناشی از نقص وسیله‌ی نقلیه و یا نحوه جابه‌جایی برعهده متصدی حمل‌‌ونقل است؛ مگر علت بروز خسارت، با دستور فروشنده برای ارسال کالا رابطه مستقیم داشته باشد.
فروشنده متعهد است هزینه ارسال را به صورت دقیق مشخص کرده و به اطلاع خریدار برساند.
زمان ارائه خدمات با توافق خریدار و فروشنده تعیین می شود. بازه‌های ارائه خدمات باید در آگهی و سایت فروشنده درج گردد.
حراجستون در قبال خسارات وارده به کالا و یا تاخیر در ارسال کالا هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
حراجستون درخصوص اختلافات احتمالی بین فروشنده و متصدی حمل با خریدار هیچ‌گونه سمت و مسئولیتی نخواهد داشت.
شرکت ممکن است در بازه‌های زمانی گوناگون و حسب صلاحدید، توافقاتی را با شرکت‌های ثالث ارائه‌دهنده خدمات حمل‌و‌نقل کالا در راستای کاهش هزینه‌های ارسال فروشندگان به امضا رساند. شرایط بهره‌مندی از این مزایا به نحو مقتضی به اطلاع شما خواهد رسید.
ماده ۸- بازگشت کالا و هزینه معامله
فروشنده تایید و تصدیق می‌نماید که مطابق با ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی، امکان انصراف خریدار حداقل هفت روز کاری وقت برای انصراف از قبول خود بدون تحمل جریمه یا ارائه دلیل داشته باشد. خریدار تنها هزینه بازپس‌ فرستادن کالا را می‌پردازد. همچنین خریدار ضامن خسارت وارده به کالا در حین باز پس‌ فرستادن کالا از زمانی که آن را به متصدی حمل تحویل می‌دهد نمی‌باشد.
ماده ۹- سلب مسئولیت
ایجاد حساب کاربری فروشگاهی به هیچ وجه به منزله تأیید عملکرد فروشنده و کیفیت و کمیت کالاها و خدمات توسط حراجستون/شرکت نمی‌باشد و حراجستون فروشگاه‌ها صرفا مکانی برای معرفی کالا و خدمات می‌باشد و خریدار برای خرید کالا و خدمات باید به نحو مقتضی(مراجعه حضوری به فروشگاه فروشنده و یا خرید اینترنتی از سایت/صفحه فروشنده) اقدام نماید.
مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش کالا و خدمات تماماً بر عهده فروشندگان است.
انتشار آگهی در حراجستون فروشگاه‌ها به منزله‌‌ی تایید محتوای آگهی توسط حراجستون نیست. حراجستون هرگونه مسئولیت را در مورد محتوای منتشره توسط فروشنده و خسارات مادی و معنوی که ممکن است از انتشار، بارگذاری یا از بین‌ رفتن آن‌ها ناشی شود از خود سلب و ساقط نموده است و تنها در صورت دریافت دستور قضایی، اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد. فروشنده می‌بایست قبل از انتشار محتوای مورد نظر از انطباق آن با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و مفاد این سند اطمینان حاصل نماید.
حراجستون فروشگاه‌ها صرفاً محلی برای معرفی کالا و خدمات فروشندگان است و تنها ایجاد ارتباط بین فروشنده و خریدار را تسهیل می‌نماید. مسئولیت همه افعال کاربران اعم از فروشندگان و خریداران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد؛ برعهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال افعال کاربران خارج از چارچوب مقرر در این سند بر عهده ندارد. در صورت بروز تخلف از سوی کاربران، شرکت همواره می‌توانند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری شخص متخلف، از طریق مراجع قضایی ذیصلاح، اقدامات قانونی را در راستای احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورد.
ماده ۱۰- تخلف از تعهدات
در صورتی که فروشنده از انجام هر یک از تعهدات قانونی خود بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا تعهدات قراردادی و ضوابط حراجستون تخلف نماید، حراجستون می‌تواند با یا بدون اخطار قبلی، حساب کاربری فروشنده و یا آگهی‌های او را از حراجستون فروشگاه‌ها حذف کند. بازگشت فروشنده به حراجستون فروشگاه‌ها تنها با تایید و اجازه مجدد حراجستون امکان‌پذیر خواهد بود. فروشنده حق هرگونه اعتراض و مطالبه خسارت در این خصوص را از خود سلب نمود.
در صورتی که حراجستون،‌ به هر علت، نتواند تعهدات خود را در قبال فروشنده انجام دهد، موجب معافیت فروشنده از تعهدات و عدم شمول بند مذکور نخواهد بود.
هرگونه اقدامی که از سوی فروشنده صورت پذیرد که منجر به ورود خسارت به شرکت گردد؛ شرکت می تواند حسب صلاحدید خود حساب کاربری فروشنده را مسدود نماید و نیز اقدامات قانونی لازم را علیه فروشنده صورت دهد.
ماده ۱۱- مالکیت فکری
کلیه حقوق مادی و معنوی متصور در خصوص دارایی های فکری انحصاراً در مالکیت شرکت بوده و حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به شرکت است. هر گونه نقض این مالکیت از قبیل مهندسی معکوس، استفاده از علامت، استفاده از نام و عنوان اثر و سایر حقوق، حسب مورد موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.
استفاده از خدمات حراجستون فروشگاه‌ها، هیچ‌گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای فروشنده و یا خریدار به وجود نمی‌آورد.
ماده ۱۲- اخطار و اطلاعیه
محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. تغییرات این سند در اسرع وقت از طریق ایمیل، پیامک و یا حساب کاربری به اطلاع فروشنده خواهد رسید و تأیید او اخذ خواهد شد. در صورت عدم تمایل فروشنده به ادامه‌ي استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط استفاده جدید به استفاده‌ی خود پایان بدهد.
هرگونه اخطار و اطلاعیه از طریق این سایت تنها به شماره تماس اعلامی شما هنگام ثبت‌‌نام و یا از طریق حساب کاربری ارسال و به شما اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین شما می‌توانید جهت پرسیدن سوالات، ارائه پیشنهادات و شکایات خود راجع به این شرایط و ضوابط از طریق ارسال ایمیل به support@harajestuon.ir با ما در ارتباط باشید.
ماده ۱۳- قوانین و صلاحیت
حراجستون فروشگاه‌ها تحت حاکمیت قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و تمامی کاربران اعم از فروشندگان و خریداران باید از این قوانین، به خصوص قوانین مرتبط با قانون تجارت الکترونیکی ۱۳۸۲، قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مصوب ۱۳۸۸، قانون تجارت و لایحه‌‌ی اصلاحی آن و آیین‌نامه‌های مربوط به کسب‌وکارهای مجازی تبعیت کنند.
اگر بخشی از مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات مندرج در این سند نامعتبر، غیرقانونی یا غیرقابل اجرا شود یا به واسطه مقررات قانونی و ضوابط حاکم اجرای بخشی از سند حاضر ناممکن گردد، تنها همان بخش از مفاد سند نامعتبر، غیرقانونی، غیرقابل اجرا و ناممکن شده و با امکان قابلیت انفکاک در مفاد آن، حراجستون با حفظ حقوق و اختیارات به موجب این سند، در خصوص مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات جایگزین، با لحاظ هدف و عنصر اصلی سند حاضر، مجدداً شرایطی را تدوین می نماید. سایر بخش‌های سند تا تدوین شرایط جایگزین لازم‌الاجرا است.
این سند آخرین بار در تاریخ ۹۹/۹/۱۱ به روزرسانی شد